Monday, October 3, 2011

Allik: Eesti julgeolek sõltub siinsete venelaste lojaalsusest

www.DELFI.ee 03. oktoober 2011 09:18
Ida-Virumaal kandideerinud ja sotside Narva osakonna juhiks valitud Jaak Allik ütles hommikuintervjuus Kuku raadiole, et poliitiliselt on Narva asetatud väljapoole Eesti riiki. Tema hinnangul on venekeelse valijaskonna lojaalsus Eesti riigile ka julgeolekuküsimus.

"Juba pikka aega on Narvas võimul olnud Keskerakond ning Toompeal Reformierakond ning nii näidataksegi probleemide tekkimisel üksteisele pidevalt näpuga, aga kannatavad lihtkodanikud, tavalised narvalased," selgitas Allik.

Alliku sõnul valitseb Ida-Virumaal lootusetus. "Pole kellelegi kaevata
ka," kõneles poliitik. Alliku hinnangul on Eesti senine lõimumispoliitika
tulemuseta jäänud. "Ühtki lõimumist ei saa vägivaldselt läbi viia.
Narvas, kus 97 protsenti inimestest on venekeelsed, tekitab praegu läbiviidav koolireform ainult rohkem võõrandumist ja viha," leidis Allik.

"Lõimumine on siiski kahepoolne protsess - eestlastel ei peaks Ida-Virumaale tööle minnes olema tunne, justkui saadetaks neid asumisele, aga Eesti tervikuna peaks olema rohkem avatud ka kakskeelsetele kaaskodanikele," leidis poliitik.

Alliku hinnangul on venekeelse valijaskonna lojaalsus Eesti riigile ka
julgeolekuküsimus. "See on julgeoleku peamine ja põhiline garantii,"
rõhutas ta. Alliku sõnul peitub puuduliku lõimumispoliitika põhjus
selles, et paljud tipp-poliitikud pole selgeks mõelnud, mida nad
õigupoolest venekeelselt valijaskonnalt ootavad.

"Pole selge, mida neilt oodatakse - kas seda, et nad siit minema läheks või siis lojaalsust Eesti riigile. Hinges pole see murrang paljudel tipp-poliitikutel veel toimunud. Puudu jääb tahtmisest, selgest eesmärgist ning selle nimel tegutsemisest," märkis Allik

No comments: