Wednesday, September 14, 2011

Allik: Savisaare nimelise tondiga hirmutamine on poliitsüsteemi patiseisu viinud

www.DELFI.ee
13. september 2011Praeguse jõudude vahekorra juures riigikogus ei huvita seal toimuv mitte kedagi ning Eesti poliitsüsteem on Edgar Savisaare "tondiga" hirmutamise tõttu jooksnud täielikku patti, nentis opositsioonisaadik, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Jaak Allik.

Neljandat korda saadikuks valitud Alliku sõnul oli aastatel 1990-1992 koos olnud Eesti Vabariigi Ülemnõukogu "päris" parlament, kus oli igal inimesel oma arvamus, nende arvamustega arvestati, neid kuulati ja otsiti pidevalt kompromisse, samuti oli täiesti töötav parlament ka aastail 1997-1999, sest siis oli vähemusvalitsus, vahendavad ERR Uudised.


Allik rääkis ETV saates "Vabariigi kodanikud", et siis tuli iga seaduseelnõu puhul partnereid otsida, iga isiksus - nii koalitsiooni kui ka opositsiooni liige - parlamendis oli tähtis ning midagi ei olnud võimalik peale suruda.

"Praegu ei ole seda vaja ja minu meelest siiski üks põhjus /---/ on loomulikult see, et Reformierakond on olnud võimul 13 aastat või 12 aastat järjest, ja on neli aastat veel," sõnas Allik ja lisas, et kui üks jõud on nii võimsalt võimul, siis ta ei vaja tegelikult parlamenti.

"Miks seda lastakse sündida, on ka selge, sest lehvitatakse ühe tondiga, kelle nimi on [Edgar] Savisaar."

No comments: